MÔŽEME ČOKOĽVEK

MÔŽEME ČOKOĽVEK

Už dlhšiu dobu pozorujem, že sa ľuďom stávajú PRÍHODY, ktoré ich vedia nahnevať či veľmi rozladiť. Namiesto toho, aby pozorovali, čo sa im deje a poučili sa z toho, vinia často za svoje situácie druhých. Ak v týchto EMÓCIÁCH zostávajú príliš dlho, oslabujú ich, cítia únavu, strácajú energiu a neskôr prídu úrazy alebo choroby.

Dnes som si uvedomila, že za posledné dva dni som bola až trikrát dosť nepozorná. Moja MYSEĽ produkovala toľko MYŠLIENOK, že som sa nesústredila na to, čo práve v danej chvíli robím. A tak sa mi udiali drobné situácie, ktoré ma upozorňovali, že keď príliš veľa myslím, nie som BDELÁ V PRÍTOMNOM OKAMIHU.

Napriek tomu, že rada varím, pri príprave obeda pre rodinu som nedodržala štandardný „výrobný“ postup a jedlo, ktoré z toho vzniklo malo inú konzistenciu. Na ďalší deň som si v práci pri výbere jedla na ďalší deň v nepozornosti označila menu, ktoré som jesť v skutočnosti vôbec nechcela a to už som pochopila, že SA NIEČO DEJE.

Dnes ráno, idúc cez prázdnu ulicu, som sa nepozerala pod nohy a zrazu mi ostal podpätok lodičky zaseknutý v električkovej koľaji, pričom sa mi noha vyzula. Priamo na ulici som sa do lodičky znovu obula a prešla som na druhú stranu cesty. A vtom som zbadala, že spodná časť podpätku leží v koľajnici. Vrátila som sa pre neho a s kľudom „angličana“ som si ten podpätok nasadila a on – čuduj sa svete – SADOL NA SVOJE PÔVODNÉ MIESTO ako uliaty.

Vtedy som si uvedomila, že nech sa nám deje čokoľvek, ak s tým nebojujeme, len to pozorujeme a zachováme POKOJ, ideme na akéhosi autopilota, ktorý nám napovie, ako ďalej. Z každej situácie totiž môžeme čerpať POUČENIE. Mať obuté obe chodidlá a byť chránený v topánkach, znamená PEVNE STÁŤ NA VLASTNÝCH NOHÁCH. Byť vyzutý na jednu nohu je teda stav momentálnej nerovnováhy.

No zlatým klincom príhody bolo práve VEDOMIE zachovania pokoja a súčasne POZNANIE, že tak, ako som si bleskovo opravila podpätok, SI MÔŽEME OPRAVIŤ VLASTNE ČOKOĽVEK. Môžeme si opraviť svoju bdelosť v súčinnosti s mysľou, svoje emócie, prípadne aj svoje fyzické telo. Máme úžasné SCHOPNOSTI, len sme ich akosi zabudli používať.

#selfcoaching #môžemčokoľvek