TEST LÁSKY

TEST LÁSKY

V hĺbke duše tušíme, že pravá láska dáva všetko bez podmienok. Nemá žiadne očakávania, nie je to zmluva v podobe „ja ti dám toto, keď mi dáš tamto“. No napriek tomu sa málokedy dokážeme otvoriť, odovzdať sa úplne tomu druhému. Sme lakomí a stále si niečo pre seba ponechávame. To však nie je láska, je to výmenný obchod.

Dať lásku druhému a späť ju nepožadovať budeme schopní až vtedy, keď dokážeme milovať seba samého. Keď pochopíme, že sme dokonalí takí, akí práve sme, aj s vlastnými „nedokonalosťami“ v podobe našich zlozvykov, pár kíl navyše, či s vyrážkami na tvári…

Na pochopenie, ako na tom sme, slúži test sebalásky : pozrieť sa v zrkadle do svojich očí a nevyroniť pritom slzu, dokázať sa usmiať, precítiť lásku k človeku, na ktorého sa pozerám a dokázať mu povedať : „Milujem Ťa“. Pretože človek v tom zrkadle je ten, s ktorým budem do konca života…‌ Ak to hneď nedokážeme, nevešajme hlavu a skúšajme to postupne. Usmejme sa na seba vždy, keď pôjdeme okolo zrkadla. Keď sa prepracujeme k vnútornej spokojnosti, keď z hĺbky srdca precítime lásku k sebe samému, až potom môžeme dávať lásku bezpodmienečne. Pretože platí, že nemôžem dať druhému to, čo nemám ja sám.

#selfcoaching #dnesniesomlenkouč #duševnýlifting #sebalaska #laskabezpodmienok